ZAZ

 

 Przy Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej po wielu latach starań rozpoczął działalność Zakład Aktywności Zawodowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131b w Bytomiu. Dla 50 osób ze znacznymi i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oznacza to podjęcie pierwszej w życiu pracy na konkretnym stanowisku i uzyskanie za tę pracę wynagrodzenia.

 

Inwestycję zrealizowało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Bytomia, PFRON, PEC w Bytomiu oraz przy wsparciu wielu instytucji i ludzi dobrej woli, dla których obojętność to słowo obce.

 

Pracownicy niepełnosprawni realizują się w wypełnianiu swoich obowiązków z radością i poczuciem własnej wartości jaką daje im status bycia pracownikiem. Dla każdego człowieka własne miejsce” na Ziemi” oraz własne źródło utrzymania to aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie. Podopieczni naszej organizacji pomimo swoich ograniczeń wynikających z ich schorzeń są TACY SAMI w swych pragnieniach, marzeniach, dążeniach do wyznaczonych sobie celów jak pozostała część społeczeństwa. Niejednokrotnie można się od nich uczyć radości życia, której często brakuje NAM pełnosprawnym. W ZAZ dokładamy wszelkich starań by ta grupa poprzez terapię zawodową ,społeczną i leczniczą zdobyła umiejętności pozwalające na podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy, bo na terapię w Zakładzie czekają kolejni potrzebujący wsparcia .

 

ZAZ przy BSPDiMN osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oferuje zatrudnienie w Dziale restauracyjno-gościnnym, Pralniczo - maglowniczym i Gospodarczo – konserwatorskim, natomiast społeczności lokalnej usługi restauracyjne w Restauracji „Świetlik”, usługi sprzątające oraz pralnicze , w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 131b.

 

 

 

 

USŁUGI proponowane przez ZAZ

 

W bogatej ofercie Restauracji Świetlik ZAZ proponuje oprawę gastronomiczną szkoleń, imprez okolicznościowych, wesel wraz z udostępnieniem pokoi gościnnych i apartamentu dla nowożeńców. Ponadto społeczność lokalna ma możliwość skorzystania z zamówień gastronomicznych w formie cateringu i obiadów w abonamencie. Różnorodność i wykwintność serwowanych potraw sprawia, że klienci doznają subtelnych wrażeń smakowych.

 

Nowoczesna technologia oraz środki chemiczne stosowane w pralni BRYZA przy ZAZ zapewniają klientom pachnącą świeżością, idealnie wyprasowaną garderobę i galanterię dekoracyjną oraz użytkową.

 

Ważnym elementem działalności ZAZ jest świadczenie usług porządkowych w zakresie dbania o czystość posesji i budynków do umów zawartych z czterema administracjami domów mieszkalnych.

 

Atutem świadczonych przez ZAZ w Bytomiu usług jest nowoczesna siedziba; po generalnym remoncie i adaptacji na prowadzoną działalność; nowoczesne wyposażenie obiektu w sprzęt nowej generacji a przede wszystkim odpowiedzialna kadra i zaangażowanie w wykonywanie usług pracowników ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych ofert !!!

 

 

 

Nazwa: Zakład Aktywności Zawodowej

 

Adres: 41-914 Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 131 b

 

Tel. : 32 718-69-76 wew. sekretariat 105

 

e-mail: wtz-zaz@o2.pl

 

strona internetowa:

www.zazbytom.pl

www.swietlik.bytom.pl

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego

 

realna odpowiedź na realne potrzeby.pdf

 

 

 


"Choinka marzeń"

czytaj więcej...

akcja "Choinka marzeń"

czytaj więcej...

Klienci Auchan

czytaj więcej...

Auchan RETAIL POLSKA

czytaj więcej...

Podziękowanie dla parafian

czytaj więcej...

wykonanie: GTECH.pl