Taras

STOWARZYSZENIE, W LATACH 2019-2020 prowadziło akcję "JAK NIE TY TO KTO?". Jej celem była zbiórka funduszy na remont tarasu przyległego do budynku terapeutycznego przy ul. Tetmajera 2.

Dnia 15 października 2020 ruszają prace, a nam zostało już bardzo niewiele do osiągnięcia celu :)

(szczegóły na Stronie Głównej)

Poniżej przedstawiamy archiwalny zapis dot.akcji

 

W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA WSZELKIE ZBIÓRKI ZAPLANOWANE W TRAKCIE RÓZNEGO RODZAJU IMPREZ I WYSTĘPÓW ARTYSTYCZNYCH ZOSTAŁY WSTRZYMANE!!!

Zachęcamy do wspierania akcji wpłatami na konto.

 

 

UWAGA przedłużenie AKCJI!!!

  

"JAK NIE TY TO KTO?"

 

 

 

   

WASZA POMOC, NASZA KOMFORTOWA I BEZPIECZNA TERAPIA!

 

 

Zarząd BSPDiMN zwraca się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na modernizację tarasu, który jest integralną częścią siedziby Stowarzyszenia w Bytomiu przy ul. Tetmajera 2.

 

W budynku prowadzona jest terapia społeczna i zawodowa 98 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w trzech placówkach Warsztat Terapii Zajęciowej, Świetlica Terapeutyczna, Klub Integracyjny.

 

Z racji dużej powierzchni (ok. 150m2) do niedawna służył naszym podopiecznym jako:

  • miejsce terapeutyczne, zwłaszcza dla Pracowni Majsterkowicza, gdzie w dni bezdeszczowe prowadzone są zajęcia z użyciem urządzeń tnących (m.in. pilarki, wyrzynarki);

 

  • miejsce zajęć sportowych i edukacyjnych na tzw. "świeżym powietrzu", (m.in. gry rekreacyjne, sportowe, edukacyjne, planszowe);

 

  • miejsce integracji naszych podopiecznych i ich rodzin, ze społecznością lokalną oraz instytucjami współpracującymi z naszym Stowarzyszeniem poprzez wspólne pikniki i inne imprezy okolicznościowe

 

  • miejsce promocji twórczości osób niepełnosprawnych, tj. wystawy i sprzedaż rękodzieła artystycznego wykonanego w trakcie zajęć terapeutycznych

 

  • wyjście z podjazdem dla wózków inwalidzkich dla uczestników KI i ŚT

 

Obecnie taras, z powodu złego stanu technicznego został wyłączony z użytku (zdjęcia do wglądu w GALERII).

 

Koszt remontu oszacowano na ok. 100 000 zł. ZOSTAŁO NAM DO ZEBRANIA: 87.631,02. Jest to kwota, której Stowarzyszenie bez pomocy darczyńców i ludzi dobrej woli nie jest w stanie pozyskać. Każda zebrana złotówka zbliży nas do osiągnięcia celu. Zbiórkę  środków na powyższy cel planujemy prowadzić do końca grudnia 2021r.!!! - z uwagi na niezgromadzenie całej potrzebnej kwoty.

 

 

WAŻNE!!!

 

 

W przypadku nie uzbierania wystarczających środków do grudnia 2019r., remont tarasu nie zostanie podjęty, a środki zebrane na ten cel będą wykorzystane na bieżącą, statutową działalność Stowarzyszenia (prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych).

ŚRODKI MOŻNA WPŁACAĆ:

  1. na konto bankowe: PKO BP 29 1020 2368 0000 2202 0546 9285

  2. w kasie głównej BSPDiMN, ul. Tetmajera 2

 

 

Dziękujemy za wsparcie :)

 

 

 

STAN WPŁAT:       12.368,98 PLN  (na dzień 07.07.2020r)

 

 


AKCJA CHARYTATYWNA AUCHAN BYTOM

czytaj więcej...

AKCJA CHOINKA CHARYTATYWNA

czytaj więcej...

Zbiórka świąteczna Auchan Bytom

czytaj więcej...

Zbiórka Auchan- wrzesień 2019r

czytaj więcej...

Parafia p.w. św. Michała Archanioła-kiermasz prac

czytaj więcej...

wykonanie: GTECH.pl