ZAZ

 

 Przy Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej po wielu latach starań rozpoczął działalność Zakład Aktywności Zawodowej przy ul. Strzelców Bytomskich 131b w Bytomiu. Dla 50 osób ze znacznymi i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oznacza to podjęcie pierwszej w życiu pracy na konkretnym stanowisku i uzyskanie za tę pracę wynagrodzenia.

 

Inwestycję zrealizowało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Bytomia, PFRON, PEC w Bytomiu oraz przy wsparciu wielu instytucji i ludzi dobrej woli, dla których obojętność to słowo obce.

 

Pracownicy niepełnosprawni realizują się w wypełnianiu swoich obowiązków z radością i poczuciem własnej wartości jaką daje im status bycia pracownikiem. Dla każdego człowieka własne miejsce” na Ziemi” oraz własne źródło utrzymania to aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie. Podopieczni naszej organizacji pomimo swoich ograniczeń wynikających z ich schorzeń są TACY SAMI w swych pragnieniach, marzeniach, dążeniach do wyznaczonych sobie celów jak pozostała część społeczeństwa. Niejednokrotnie można się od nich uczyć radości życia, której często brakuje NAM pełnosprawnym. W ZAZ dokładamy wszelkich starań by ta grupa poprzez terapię zawodową ,społeczną i leczniczą zdobyła umiejętności pozwalające na podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy, bo na terapię w Zakładzie czekają kolejni potrzebujący wsparcia .

 

ZAZ przy BSPDiMN osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oferuje zatrudnienie w Dziale restauracyjno-gościnnym, Pralniczo - maglowniczym i Gospodarczo – konserwatorskim, natomiast społeczności lokalnej usługi restauracyjne w Restauracji „Świetlik”, usługi sprzątające oraz pralnicze , w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 131b.

 

 

 

 

USŁUGI proponowane przez ZAZ

 

W bogatej ofercie Restauracji Świetlik ZAZ proponuje oprawę gastronomiczną szkoleń, imprez okolicznościowych, wesel wraz z udostępnieniem pokoi gościnnych i apartamentu dla nowożeńców. Ponadto społeczność lokalna ma możliwość skorzystania z zamówień gastronomicznych w formie cateringu i obiadów w abonamencie. Różnorodność i wykwintność serwowanych potraw sprawia, że klienci doznają subtelnych wrażeń smakowych.

 

Nowoczesna technologia oraz środki chemiczne stosowane w pralni BRYZA przy ZAZ zapewniają klientom pachnącą świeżością, idealnie wyprasowaną garderobę i galanterię dekoracyjną oraz użytkową.

 

Ważnym elementem działalności ZAZ jest świadczenie usług porządkowych w zakresie dbania o czystość posesji i budynków do umów zawartych z czterema administracjami domów mieszkalnych.

 

Atutem świadczonych przez ZAZ w Bytomiu usług jest nowoczesna siedziba; po generalnym remoncie i adaptacji na prowadzoną działalność; nowoczesne wyposażenie obiektu w sprzęt nowej generacji a przede wszystkim odpowiedzialna kadra i zaangażowanie w wykonywanie usług pracowników ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych ofert !!!

 

 

 

Nazwa: Zakład Aktywności Zawodowej

 

Adres: 41-914 Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 131 b

 

Tel. : 32 718-69-76 wew. sekretariat 105

 

e-mail: wtz-zaz@o2.pl

 

strona internetowa:

www.zazbytom.pl

www.swietlik.bytom.pl

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego

 

realna odpowiedź na realne potrzeby.pdf

 

 

 


Klienci Auchan

czytaj więcej...

Auchan RETAIL POLSKA

czytaj więcej...

Podziękowanie dla parafian

czytaj więcej...

Kiermasz-Parafia pw. św. Michała Archanioła

czytaj więcej...

AKCJA CHARYTATYWNA AUCHAN BYTOM

czytaj więcej...

wykonanie: GTECH.pl