INTEGRACJA SPOŁECZNA

 

INTEGRACJA SPOŁACZNA

 

 

Nieodłącznym elementem pracy BSPDiMN na rzecz osób niepełnosprawnych jest stwarzanie możliwości uczestniczenia      w życiu społecznym zarówno podopiecznym naszej organizacji jak i ich rodzinom. Przeciwdziałanie izolacji osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz dbanie o właściwy odbiór tej grupy społecznej jest tak samo istotne jak terapia zawodowa    i społeczna uczestników zajęć w naszych placówkach.

 

Dlatego też w ramach działalności terapeutycznej jak i pracy społecznej, Stowarzyszenie cyklicznie organizuje dla osób skupionych wokół naszej organizacji różnego typu spotkania integracyjne z rodzinami, społecznością lokalną, darczyńcami     i placówkami oświatowymi i opiekuńczymi, w tym:

- wycieczki, pikniki, imprezy okolicznościowe, sportowe, rekreacyjne, konkursy, wyjścia do instytucji użyteczności publicznej (kino, teatr, wystawy, parki rozrywki, kręgielnie, pływalnie).

 

Zachęcamy naszych podopiecznych i ich rodziny do udziału     w imprezach organizowanych przez inne stowarzyszenia             i fundacje.

 

Poprzez takie działania stwarzamy możliwości kontaktu              z różnymi środowiskami społecznymi, zwyczajami i kulturami oraz możliwości nauki samodzielnego funkcjonowania                w społeczeństwie.

 

Na powyższe cele wykorzystujemy środki z bieżącej działalności placówek terapeutycznych, w ramach zadań, programów, projektów grantów oraz współpracy z instytucjami, zakładami pracy lub innymi organizacjami wychowawczo-terapeutycznymi.

 

 

 

 

 


AUCHAN M1 Bytom

czytaj więcej...

XXI INTEGRACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

czytaj więcej...

Kiermasz parafia św. Michała Archanioła Sucha Góra

czytaj więcej...

Kiermasz Uniwersytet Śląski

czytaj więcej...

Kiermasz Parafia pw. św. Michała Archanioła Sucha Góra

czytaj więcej...

wykonanie: GTECH.pl